Afsin Belediyesi
 
 

Ana Sayfa

 

Site Haritası

 

İletişim Yolları

 

İmar Takip Sistemi

 

E-Belediye

 
   

28 Mart 2017 Salı

 
BAŞKAN
 
BELEDİYEMİZ
 
HİZMETLER
 
PROJELER
 
KÜLTÜREL FAALİYETLER
 
AFŞİN HAKKINDA
 
ESHAB-I KEHF
 
 
 
 

Ana Sayfa / Başvuru Rehberi


» İnşaat Ruhsat İşlemleri İçin Belgeler

» Nikah İşlemleri İçin Gerekli Belgeler

 

Nikah İşlemleri İçin Gerekli Belgeler


  • Çiftler Belediye gelerek şahsen başvurmaları gerekir.
  • İlk etapta ikişer adet resim ve kimlik fotokopisi ile Başvurmaları gerekiyor. Nikâh Afşin Belediyesinde olacaksa çiftlerin birinin ikametgâh adresi mutlaka Afşin sınırları içerisinde olması gerekiyor. Başvuran çiftlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor
  • Eğer 18 yaşını doldurmamış 17 yaşını doldurmuş ise Anne ve Babanın rızası ile evlenebilirler. Anne ve Babanın nikâh kıyılırken imza atmaları gerekir. Ayrıca nikâha gelirken de Anne ve Babanın Kimlik fotokopileri getirmeleri gerekir.
  • Eğer çiftlerden herhangi biri 16 yaşını doldurmuş ise Hâkimden karar çıkartarak evlenmeye başvurabilirler. 16 yaşından küçüklerin hiçbir şekilde nikâhı kıyılamaz.
  • Çiftler resim ve kimlikle başvurduklarında biz evlendirme memurluğu olarak bir sevk vererek Sağlık raporuna yönlendiririz. Bu rapor eğer Afişinden (Ana çocuk sağlığından) alınırsa bu raporun sonucu bir hafta gibi bir sürede biter. Yanlız acil durumlarda Elbistan (Ana çocuk sağlık ocağına) Yönlendiririz Çiftler gün içinde sonucu alarak gelirler. Daha sonra Beyanname, Nüfus kayıt örneği Adres kaydı vs gibi belgeleri biz kendi bilgisayarımızdan çıkarıyoruz. Evlendirme cüzdanını doldurup Kütüğe işleriz.
  • Çiftler gelirken 2 şahitle gelip şahitler de imzalarını atınca nikâh işlemleri tamamlanır.
  • Nikâh ücreti: Belediyemiz Meclis kararı ile tüm çiftlerden makbuz karşılığı 20 TL dır. Ayrıca aile cüzdanı ücreti 69 TL olup toplam nikâh ücreti 89 TL ye çıkmaktadır.

 
     
Afsin Belediyesi

Afşin Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü - 2014 ©

Desteklenen Tarayıcılar: Internet Explorer 7+, Firefox 3+, Google Chrome, Safari 4+